پیش بینی تولید 9.5 میلیون تن سبزی و صیفی در طرح استمرار و بهاره
1399/08/10

تولید بیش از 9 میلیون و 490 هزار تن سبزی و صیفی در قالب طرح استمرار و بهاره  در سال جاری پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعت با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: برنامه کشت محصولات سبزی و صیفی در طرح استمرار و تولید بهاره با توجه به  الگوی کشت و شرایط کرونا طی سال جاری به 9 استان مستعد گلستان، فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه، خوزستان، سیستان و بلوچستان، ایلام و جنوب کرمان بر اساس تفاهمنامه ای ابلاغ شده است.

حسین اصغری افزود: برای تحقق برنامه کشت، هماهنگی در میزان تولید و زمان عرضه محصولات با هدف تامین بازار داخلی و صادرات و جلوگیری از تولید بیش از نیاز یک محصول و پیامدهای ناشی از آن تلاش کرده ایم از بخش خصوصی، تشکل ها، صنوف و سازمان مرکزی تعاون روستایی کمک بگیریم.

وی درباره برنامه طرح استمرار و تولید بهاره سیب زمینی و پیاز در سال زراعی جاری اظهار داشت: امسال کشت سیب زمینی در سطح 22 هزار و 600 هکتار با تولید نزدیک به 720 هزار تن و کشت 24 هزار و 750 هکتار پیاز با تولید بیش از یک میلیون و 100 هزار تن در قالب طرح استمرار و تولید بهاره به 9 استان مذکور ابلاغ شده است.

مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی، برنامه کشت گوجه فرنگی را 51 هزار و 850 هکتار با پیش بینی تولید دو میلیون و 350 هزار تن و کشت خیار را 22 هزار و 780 هکتار با پیش بینی تولید 682 هزار تن عنوان کرد.

وی با اشاره به این که در این برنامه کشت 52 هزار و 840 هکتار هندوانه و 19 هزار و 490 هکتار خربزه به استان های مستعد ابلاغ شده است، گفت: برآورد می شود از این سطوح به ترتیب یک میلیون و 830 هزار تن هندوانه و 570 هزار تن خربزه برداشت شود.

اصغری بیان کرد: در قالب طرح استمرار و تولید بهاره، کشت سایر سبزیجات را در سطح 72 هزار و 650 هکتار با تولید یک میلیون و 960 هزار تن و سایر محصولات جالیزی در سطح 10 هزار و 150 هکتار برنامه ریزی شده که در صورت تحقق تولید 280 هزارتن از این محصولات را خواهیم داشت.

وی اذعان داشت: برای تامین بذرهای مورد نیاز کشاورزان از ابتدای امسال برنامه ریزی ها انجام شده و این نهاده به میزان کافی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی در همین حال از کشاورزان خواست برنامه های ابلاغی کشت را در حوزه سبزی و صیفی رعایت کنند و اجازه ندهند که تغییرات قیمتی یک محصول در یک دوره کوتاه مدت، آنها را به سمت کشت آن محصول سوق دهد و برنامه کشت  از تعادل خارج شود.

وی بر کیفیت محصولات تولیدی نیز تاکید کرد و اذعان داشت: کشاورزان باید تلاش کنند برای صادرات سبزی و صیفی به دلیل شرایط کرونا و قوانین و قواعدی که بازارهای هدف جدید تدوین کرده است، علاوه بر کمیت، کیفیت این محصولات را بر اساس استانداردهای ملی و جهانی حفظ کنند.

اصغری درباره کشت قراردادی در حوزه سبزی و صیفی گفت: برخی از محصولات مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی و ارقام فلفل که صنایع فرآوری آن در کشور فعال هستند و همچنین بعضی از محصولات صادراتی که بر اساس سفارش نوع کالا تولید می شوند در قالب کشت قراردادی هستند.

تعداد مشاهده خبر387 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal