بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاع رسانی برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی
1399/07/30

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاع رسانی برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد سرافرازی رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی در ادامه نشست‌های هم‌اندیشی با اصحاب رسانه، در دیدار با مدیرمسئول نشریات تخصصی «کشاورز» و «گل چین» که در دفتر این نشریات برگزار شد، اظهار کرد: برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاع رسانی تحلیلی توسط رسانه‌ها ضروری است.

وی، گفت: رسانه‌ها می‌توانند در گسترش نوآوری‌های علمی و تحقیقاتی و گذر از کشاورزی سنتی، نقش‌آفرینی کنند.  

سرافرازی سپس از اصحاب رسانه درخواست کرد: با بکارگیری ابزارها و روش های گوناگون خبری و تحلیلی در زمینه فرهنگ‌سازی برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های جدید بخش کشاورزی که به منظور رفع مشکلات این بخش اتخاذ شده است، مشارکت کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی، توسعه کشاورزی قراردادی را از نیازهای اساسی بخش کشاورزی برای رفع مشکلات تولید و بازار در این بخش عنوان کرد و افزود: کشاورزی قراردادی یک تفاهم برد-برد بین کشاورزان و سرمایه‌گذاران است و رسانه‌ها از جمله نشریات تخصصی می توانند در فرهنگ سازی برای ترغیب آنان، همکاری کنند.

سرافرازی، گفت: فرهنگ‌سازی برای استقبال بهره‌برداران از اجرای طرح الگوی کشت و در پی آن، رفع مشکلات تولید و عرضه محصولات زراعی و باغی از دیگر زمینه‌هایی است که به مشارکت رسانه‌ها نیاز دارد و وزارت جهاد کشاورزی از اقدامات رسانه‌ای ثمربخش در موضوعات یاد شده، حمایت می‌کند.    

در این نشست، فریدون گل افرا مدیرمسئول نشریات تخصصی «کشاورز» و «گل چین»، با اشاره به تجربیات سایر کشورهای پیشرفته در زمینه تولید و فرآوری محصولات کشاورزی، درباره طرح‌های در دست اقدام موسسه خود در زمینه‌های گسترش مهارت آموزی دانش آموختگان رشته های کشاورزی و همچنین اصلاح ساختار نان در کشور، سخن گفت.

تعداد مشاهده خبر805 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal