همایش روز زن روستایی 28 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود
1399/07/27

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: همایش روز زن روستایی، دوشنبه 28 مهر ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی اکبر مویدی با اشاره به  روز زنان روستایی ضمن تبریک این مناسبت، گفت: جایگاه زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار و امنیت غذایی کشور بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: این روز فرصتی است تا توانمندی‌ها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار کشور بیش از هر زمانی دیده شود.

مویدی ادامه داد: این روز همچنین فرصتی است تا یادآور این مهم باشیم که مسئولان کشور در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقش مهم و اساسی کشاورزی خانوادگی، اشتغال و حمایت از بازار محصولات زنان روستایی و عشایری را پررنگ‌تر در نظر بگیرند.

مویدی با بیان اینکه در سه سال گذشته به مناسبت روز جهانی زن روستایی مراسمی با حضور جمعی از مقامات ارشد دولتی و زنان موفق تولیدکننده روستایی و عشایری برگزار شده است، خاطرنشان کرد: امسال نیز به همین مناسبت، همایش روز زن روستایی دوشنبه 28 مهر ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اذعان کرد: افراد می‌توانند از طریق آدرس همایش : https://bit.ly/2VPSRG7  به صورت مجازی در این همایش، حضور یابند.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در پایان با تاکید بر اینکه زنان روستایی با وجود دسترسی محدود به منابع تولیدی، نیمی از تولید غذا و نیروی محرک کار کشاورزی جهان را به واسطه وظایف مهم در کشاورزی خانوادگی بر عهده دارند، گفت: زنان روستایی و عشایری به دلیل آگاهی و آموزش های لازم در زمینه تولید محصول سالم و به تبع آن، افزایش سهم صادرات کشور در بازارهای جهانی، تاثیر چشمگیری در رونق کسب وکار، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و در نتیجه توسعه  روستا و کشور دارند.

تعداد مشاهده خبر724 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal