روز جهانی «زن روستایی» فرصتی برای آگاهی از توانمندی‌ها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار
1399/07/24

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری در پیامی به مناسبت روز جهانی زن روستایی، این روز را فرصتی برای آگاهی از تلاش‌ها، توانمندی‌ها، نیازها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، متن پیام فروغ السادات بنی هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری به این شرح است:

روز جهانی زن روستایی یادآور تلاش‌ها، توانمندیها و نیازهای زنان روستایی و عشایری و کوشش برای متناسب سازی فرصت‌ها، امکانات، منابع مادی و غیر مادی با ظرفیتهای آنهاست.

زنان نقش مهمی در تامین امنیت غذایی، بهبود معیشت، مدیریت منابع طبیعی و حفظ و حراست از زیست بومهای روستایی و عشایری دارند.

از این رو مخاطبین  روز جهانی زن روستایی و حاملان پیام این روز، برنامه ریزان و سیاستگذاران هستند. افرادی که مسیر رشد و توسعه کشور را تنظیم و اهداف آن را ترسیم می نمایند. مشارکت زنان روستایی و عشایری در فرایند رشد و توسعه، علاوه بر آن که دستیابی به اهداف آن را تسهیل و تسریع می کند، توسعه متوازن با اهداف عدالت خواهانه را تحقق پذیر می نماید.

به این ترتیب انتظار می رود، برنامه‌های توسعه کشور با توجه بیشتر به زنان روستایی و عشایری تنظیم شود و این گروه نه به عنوان افرادی که از نتایج توسعه بهره مند می‌شوند، بلکه به مثابه افرادی که به فرایند رشد و توسعه کمک میکنند، از جایگاه ویژه ای در برنامه ها برخوردار شوند و به خدمات آموزشی – ترویجی، بهداشتی و منابع مالی و اعتباری بیشتری دسترسی یابند.

پانزده اکتبر مقارن با بیست و چهارم مهرماه را به زنان روستایی و عشایری سخت کوش و پر توان این سرزمین تبریک می گویم.  

تعداد مشاهده خبر3744 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal