توسعه بخش کشاورزی با اجرای طرح آبیاری دشت سیستان
1399/04/22

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: اجرای طرح آبیاری دشت سیستان زمینه بسیار مناسبی را برای رشد و توسعه یافتگی این منطقه فراهم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی، جانعلی بهزادنسب در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و مدیرعامل صندوق این استان گفت: با توجه به اجرای پروژه آبیاری در دشت سیستان توسط وزارت جهاد کشاورزی، ظرفیت های خوبی در زیربخش های کشاورزی در آن منطقه فراهم شده است.

وی افزود: با توجه به اجرای پروژه آبیاری در دشت سیستان و تشکیل صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی دشت سیستان و صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی چابهار با مشارکت تشکل ها و تولید کنندگان فرصت ویژه ای را برای رشد و تعالی این استان ایجاد می کند.

بهزاد نسب بهنگام ارائه حکم انتصاب محمدعلی نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده شرکت مادر تخصصی در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: امیدواریم با بهره مندی از تجارب موفق و سوابق مدیریتی رئیس سازمان و با استفاده از توانمندی های صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی و بهره گیری از تشکل ها و سرمایه های مالی و اجتماعی در بستر صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی آن استان، الگوها و برنامه های مناسبی در صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی آن استان تدوین و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: همچنین انتظار می رود با تقویت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و تشکیل صندوق منطقه ای دشت سیستان و صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی چابهار، تحقق توسعه یافتگی در آن استان با استفاده از ظرفیت های کشاورزی و بهره برداران این بخش به صورت مطلوبی میسر شود و با اتخاذ الگوهای مناسب و ایجاد تعاملات کارشناسی و هدایت تشکل های بخش کشاورزی، برنامه ریزی و طراحی در استقرار زنجیره ارزش و اجرای کشاورزی قراردادی مبتنی بر دانش صورت پذیرد و زمینه های مناسبی در رسیدن به توسعه پایدار بخش کشاورزی فراهم شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت های قانونی، حقوقی و تخصصی مسیرهایی مناسب برای تحقق اهداف حاکمیت در جریان توسعه پایدار و تامین امنیت غذایی کشور هستند.

محمدعلی نیکبخت افزود: با بازنگری فرایندهای به کار گرفته شده و اصلاح آنها، مشارکت تشکل ها و تولید کنندگان در بستر صندوق ها به صورت مطلوب امکان پذیر می شود.

گفتنی است؛ در این جلسه که تمامی اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی حضور داشتند و نقطه نظراتی درباره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان ارائه کردند، گزارش اجمالی نیز از عملکرد توسط غلامرضا حاجی نژاد بمرود، مدیرعامل این صندوق بیان شد.

تعداد مشاهده خبر665 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal